Untitled Document
× صفحه اصلی اخبار گزارش تصویری تماس با ما
Untitled Document
Untitled Document
شروع به کار پروژه تعمیر دو حلقه چاه با هدف افزایش بهره وری از میادین نفتی آبان و پایدار غرب

پروژه تعمیر دو حلقه چاه با جابه جایی دکل شماره 302 و با هدف بهبود، بازیافت، توسعه و افزایش تولید و بهره برداری از میادین نفتی آبان و پایدار غرب به زودی آغاز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه حفاری تدبیر، جابه جایی دکل 302 از میدان نفتی آزادگان به میدان نفتی پایدار غرب از 15 مرداد ماه و با حضور حدود 110 نفر پرسنل آغاز شده و تا یک هفته دیگر در میدان نفتی پایدار غرب مستقر خواهد شد.
عملیات تعمیر این دو حلقه چاه با استفاده از پمپ درون چاهی (ESP) به زودی و پس از نصب و استقرار این دکل آغاز می شود و حدود سه ماه به طول خواهد انجامید و در نهایت به میزان ۵۵ درصد افزایش استحصال به دنبال خواهد داشت.
بهبود و بازیافت توسعه و افزایش تولید و بهره برداری از میادین نفتی آبان و پایدار غرب با توجه به تعمیر چاه ها گفتنی است مدت زمان انجام تعمیر هر یک از این دو حلقه چاه شامل استقرار پمپ درون چاهی و لوله گذاری حدود 40 روز و مدت زمان جابه جایی دکل از چاه اول به چاه دوم نیز حدود 10 روز خواهد بود.
میدان نفتی پایدار غرب یکی از میادین نفتی ایران است که در استان ایلام و در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دهلران واقع شده و زیر نظر شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است.
در سال ۱۳۵۹ اولین حلقه چاه حفاری و نفت این میدان کشف شد که نفت آن از نوع سنگین و فشار طبیعی مخزن آن پاسخگوی فشار لازم برای استخراج نبود که ناگزیر از روش پمپ درون چاهی استفاده می شود.
این میدان با کشور عراق مشترک بوده و میزان برداشت کنونی از آن ۵۰۰۰۰ هزار بشکه است.

Untitled Document

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران - بزرگراه شهید مدرس - میرداماد شرقی - پلاک 346 - طبقه دوم - شرکت توسعه حفاری تدبیر

تلفن: 59 الی 26642451-021

فکس: 22229324-021

ایمیل: info@tadbirdrilling.com

پایگاه عملیاتی: اهواز - پل برومی - روبروی شرکت فولاد - شهرک صنعتی شماره 3 - خیابان تلاش 2

تلفن: 76 الی 32907074-061

فکس: 32907076-061

Untitled Document