Untitled Document
× صفحه اصلی اخبار گزارش تصویری تماس با ما
Untitled Document
Untitled Document
توسعه صنعت حفاری کشور در چارچوب الزامات زیست محیطی
رونمایی از فعالیت های زیست محیطی توسعه حفاری تدبیر در روز جهانی محیط زیست

حفاظت از محیط زیست در کنار فعالیت های مربوط به توسعه میادین نفت و گاز از جمله تکالیفی است که بر عهده شرکت های فعال در صنایع نفت و گاز قرار گرفته است؛ تکالیفی که همه ساله در آستانه روز جهانی محیط زیست از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.
بنابراین گزارش، شرکت توسعه حفاری تدبیر به عنوان شرکتی پیشرو در حفاری نفت و گاز کشور، برنامه‌های متنوعی را در راستای کاهش آسیب های زیست محیطی در حیطه جغرافیایی فعالیت های خود در دستور کار قرار داده است.
این شرکت در حوزه فعالیت های خود در منطقه غرب کارون و منطقه هورالعظیم با به کارگیری سرويس مديريت پسماند، ضمن تصفیه هرزرفت هاي خروجی دكل ها، میزان آلاینده ها را به نحو قابل ملاحظه ای کاهش داده و به محدوده نرمال نزدیک می رساند. بدين ترتيب ضمن بازيافت حجم قابل توجهي آب، پسماند توليدي را به حداقل مي رساند
تست و سنجش عوامل زیان آور محیطی شامل خروجی اگزوز موتورها اقدام دیگری است که در راستای کاهش آلودگی هوا و صیانت از محیط زیست صورت می گیرد.
این شرکت همچنین با انتخاب پیمانکار واجد شرایط، پساب های صنعتی را به تصفیه خانه های مستقر در محدوده عملیاتی خود هدایت می کند و از این طریق نیز سعی در انجام تکالیف خود در حوزه حفاظت از محیط زیست دارد.
این گزارش می افزاید: 5 ژوئن مصادف با 15 خرداد به عنوان روز جهانی محیط زیست نامگذاری شده است.
انتخاب روزی با این نام با هدف افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و گونه های زیستی جانوری صورت گرفته است.
تاریخچه روز جهانی محیط زیست به سال 1972میلادی باز می گردد.در آن سال برای اولین بار، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد. همزمان با برپایی این کنفرانس، قطعنامه ای توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد که در نهایت به تشکیل برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) منتهی شد.
در روز جهانی محیط زیست، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد تمام افراد را ترغیب می نماید که نه تنها مسئولیت خود را در قبال زمین درک کنند، بلکه قدرت ذاتی هر فرد را یادآوری می نماید تا هرکدام یک آژانس و یا یک کمپین برای تغییرات مثبت زیست محیطی باشند.
در میهن عزیز ما ایران نیز همزمان با دیگر کشور های جهان هفته محیط زیست از 15 تا 21 خرداد ماه برگزار می شود. همچنین بر این اساس، همه ساله به مناسبت روز جهانی محیط زیست، شعار محوری توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد تهیه و اعلام می شود.
شعار امسال روز جهانی محیط زیست نیز خاتمه آلودگی پلاستیک نام گرفته است.
"اگر نمی توانید دوباره استفاده کنید، از گرفتن آن اجتناب کنید."
شعار انتخابی از ما می خواهد که به هر نحو ممکن تغییراتی در زندگی روزمره خود ایجاد کنیم تا از بار سنگین آلودگی پلاستیک در مکان های طبیعی، حیات وحش کاسته شده و سلامت ما ارتقا یابد.

Untitled Document

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران - بزرگراه شهید مدرس - میرداماد شرقی - پلاک 346 - طبقه دوم - شرکت توسعه حفاری تدبیر

تلفن: 59 الی 26642451-021

فکس: 22229324-021

ایمیل: info@tadbirdrilling.com

پایگاه عملیاتی: اهواز - پل برومی - روبروی شرکت فولاد - شهرک صنعتی شماره 3 - خیابان تلاش 2

تلفن: 76 الی 32907074-061

فکس: 32907076-061

Untitled Document