Untitled Document
× صفحه اصلی اخبار گزارش تصویری تماس با ما مناقصات
Untitled Document
Untitled Document
گفت و گو با پرسنل شرکت توسعه حفاری تدبیر و خانواده آنها
در راستای اجرای طرح نشست صمیمی با پرسنل شرکت توسعه حفاری تدبیر و خانواده محترم آنها به سراغ آقای رمضانی رییس دستگاه 302 رفته ایم که حاصل گفت و گوی صمیمانه ما با ایشان و خانواده محترشان را در زیر می خوانید:

- لطفا خودتان را معرفی کرده و سوابق تحصیلی و کاری و سمت فعلی خود در شرکت را عنوان کنید.
علیرضا رمضانی هستم، کارشناسی مدیریت و دانشجوی کارشناسی ارشد حفاری. در سمت رییس دستگاه 302 مشغول کار هستم.

- کمی درباره فراز و فرودهای کار روی دکل بگویید.
اولین و مهمترین مساله ما دوری از خانواده است. ما 14 روز روی دکل هستیم. چالش بعدی بدی آب و هوا و شرایط سخت مثل سختی، استرس و خطرات مربوط به کار است.

- تعداد همکارانتان که به صورت مستمر با هم کار میکنید چند نفر است؟ روابطتان با هم چگونه است؟
هر دستگاه حدود 100 نفر پرسنل دارد که شامل خدمات و کارشناسان می باشد. چون بیشتر از خانواده در کنار همکاران هستیم، رابطه ما خیلی صمیمانه و دوستانه است و باید اینگونه باشد زیرا در غیر این صورت سختی کار دوچندان می شود.

- چه خدماتی از نظر بهداشت، تغذیه و به طور کلی خدمات رفاهی دریافت می کنید؟ آیا از آنها راضی هستید؟
امکانات خوبی در اختیار داریم و شرکت توسعه حفاری تدبیر در این زمینه عملکرد بسیار خوبی دارد. کیفیت غذا بسیار عالی است و خدمات رفاهی خوبی برای پرسنل در نظر گرفته شده است.

- آیا تاکنون تحت آموزش های رسمی شرکت قرار گرفته اید؟
بله. برگزاری دوره های آموزشی از سال 97 و بعد از حضور دکتر خجسته مهر شروع شد که به صورت رسمی برای همه رده های شغلی برگزار می شود. قطعا نبود آموزش در هر سازمانی از نقایص بزرگ به شمار می رود که خوشبختانه شرکت در این زمینه بسیار حساس و پیگیر است.

- این آموزش ها تا چه حد در ارتقای کار خود موثر می دانید؟
لازم است زمان بگذرد تا آموزش ها تاثیر خود را بر روند کار و عملکرد پرسنل نشان دهد و این اثر در کوتاه مدت چندان ملموس نیست.

- کار در شرکت توسعه تدبیر حفاری تا چه میزان بر روند افزایش تجربیات شما موثر بوده است؟
زمانی که وارد شرکت شدم 15 سال سابقه داشتم ولی بعد از 5 سال کار در شرکت می توانم بگویم در حفاری هر روز یک تجربه کاری جدید کسب می شود و نمی توان ادعا کرد که روند کسب تجربه به مرحله پایانی رسیده است.

- آیا امکانات ورزشی خاصی برایتان درنظر گرفته شده است؟
در دستگاه حفاری دو بخش داریم یکی اردوگاه حفاری که در داخل اردوگاه یک کانکس مجهز مخصوص سالن ورزشی تعبیه شده است که از آن استفاده می کنیم.

- شیوه ارتباط با خانواده از روی دکل چگونه است؟
بستگی به منطقه دارد. با توجه به اینکه دکل های حفاری جابه جا می شوند، اگر منطقه آنتن داشته باشد با استفاده از تلفن همراه و در غیر این صورت از تلفن های ثابت استفاده می کنیم. البته حین کار روی دستگاه حفاری به دلیل سختی و حساسیت بالای کار باید تمرکز زیادی داشته باشیم و همه حواس ما باید روی کار باشد در غیر این صورت امکان بروز حادثه بسیار بالا می رود.
بنابراین در موقع کار بر روی FLOOR نباید از موبایل استفاده کرد.

- بهترین خاطره ای که از سال های فعالیت خود در شرکت از فعالیت در مناطق عملیاتی دارید تعریف کنید؟
بهترین خاطره که هم می تواند بد باشد و هم خوب این است که در لحظه تحویل سال شرایطی فراهم می کنیم که همه همکاران دلتنگی و دوری از خانواده را فراموش کنند و به کمک شرکت امکاناتی فراهم می کنیم که نهایت شادی برای پرسنل ایجاد شود و جشن یک ساعته تدارک می بینیم که بسیار شیرین است.


گفت و گو با همسر آقای رمضانی

- لطفا خودتان را معرفی کرده و بفرمایید چند سال است ازدواج کرده اید؟
مریم میرشکاری هستم. مهندسی کامپیوتر و لیسانس ادبیات دارم. 12 سال هست که ازدواج کردیم.

- کار بر روی دکل وقت نمی شناسد. ممکن است هر زمانی نیاز به حضور فیزیکی داشته باشد. چگونه با این موضوع کنار می آیید؟
شرایط اقماری کار همسر زندگی را خیلی متحول می کند. خانم هایی که همسرشان دارای مشاغل اقماری هستند خیلی باید قوی باشند چون همه بار مسولیت خانه و زندگی بر دوش آنهاست.

- برای تربیت فرزندان درصورت عدم حضور مستمر پدر چه برنامه ای دارید؟
در زمینه تربیت فرزند، پدر با توجه به حضور 15 روزه از ماه در کنار فرزندان سعی می کند این کمبود را با محبت کردن در زمان استراحت جبران کند و در واقع پدر از پروسه تربیت بچه خارج می شود و جای پدر و مادر تاحدودی عوض می شود. یعنی مادر بعد قدرتی را در دست گرفته و پدر وظیفه محبتی را ایفا می کند. در نهایت این موضوع باعث تغییر مادر مهربان، لطیف و رئوف می شود و خانواده باید این را بپذیرد چون در نبود پدر کنترل بچه ها بسیار سخت می شود.

- آیا تاکنون در جشن های خانوادگی شرکت حضور داشته اید؟ اینها را در ارتقای انگیزه کارکنان چقدر موثر می دانید؟
چنین جشن هایی که تاکنون نبوده است ولی به نظرم جشن خانوادگی خیلی می تواند مفید باشد به ویژه برای بچه ها که بتوانند با بچه هایی که شرایط مشابه آنها را دارند در ارتباط باشند و ببینند که تنها آنها نیستند که پدرشان به دلایل شغلی نمی تواند نیمی از ماه در کنارشان باشد که این امر باعث میشود شرایط را راحت تر تحمل کنند.

- در کل چه انتظاراتی از شرکت دارید؟
در نظر گرفتن امکان سفرهای زیارتی و سیاحتی کمک خوبی است که همکاران با خانواده در کنار سایر همکاران لحظات خوبی داشته باشند و ارتباط بیشتری برقرار کنند.

- درصورت اضافه شدن فصلنامه، چه موضوعاتی در فصلنامه توجه شما را بیشتر جلب می کند؟
در مورد فصلنامه پیشنهاد می کنم بخشی اختصاص داده شود که یک قسمت از دکل با عکس و جزییات توضیح داده شود تا خانواده ها با محل و نوع کار همسرانشان آشنا شوند. این موضوع کمک می کند که بیشتر فضا و نوع کار و سختی های آن را درک و لمس کنیم.

Untitled Document

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خيابان شهيد وحيد دستگردي نرسيده به خيابان دكتر مصدق، پلاك 143 - شرکت توسعه حفاری تدبیر

تلفن: 59 الی 26642451-021

فکس: 26642460-021

ایمیل: info@tadbirdrilling.com

پایگاه عملیاتی: اهواز - پل برومی - روبروی شرکت فولاد - شهرک صنعتی شماره 3 - خیابان تلاش 2

تلفن: 76 الی 32907074-061

فکس: 32907076-061

 Untitled Document